Artist : Chris De Burgh
Title : Discography
Format : Album
Genre : Pop,Rock
Year : 1975 – 2016
Size : 1.8 GB
Quality : MP3
Bitrate : 128 kbps

مجموعه ای کامل و فوق العاده زیبا از تمامی آثار Chris De Burgh

اختصاصی LoveMusic.ir

Chris De Burgh - full album(www.lovemusic.ir)

کریستوفر جان دیویسون ملقب به کریس دی برگ در ١۵ اکتبر سال ١٩۴٨ در آرژانتین متولد شد. پدرش ‘چارلز دیویسون’ دیپلمات انگلیسی و مادرش ‘ماوی امیلی دی برگ’ منشی ایرلندی بود. کودکی کریس دی برگ به خاطر شغل دیپلماتیک پدر به مسافرت و کسب تجربه در این راه گذشت و به این خاطر در کشورهای مختلفی مثل مالت، نیجریه و زئیر بزرگ شد. هنگامی که ١٢ ساله بود خانواده اش به ‘Emerald Isle’ در ایرلند رفتند، جایی که هنوز هم کریس دی برگ با همسرش دایان و سه فرزندش رزانا، هوبی و مایکل زندگی می کند.

در سال ١٩۶٠ پدرش یک قلعه قدیمی به نام بارگی کاسل خرید که در قرن ١٢ ساخته شده بود. بعد از اینکه قلعه دوباره توسط خانواده دیویسون بازسازی شد، آنها آنجا را به یک هتل خانوادگی برای تعطیلات تبدیل کردند. کریس اولین کنسرتهایش را در این قلعه اجرا می کرد و بعد از ظهر ها برای میهمانان گیتار می نواخت. کریس نواختن گیتار را با روش سعی و خطا، یعنی بدون هیچ نت از پیش نوشته شده ای یاد گرفت.

کریس زبان انگلیسی و فرانسه را در کالج معروف ترینیتی در شهر دوبلین آموخت. هنگامی که وی مشغول تحصیل در کالج ترینیتی بود شروع به نوشتن آهنگهای پاپ کرد. در سال ١٩٧١ کریس برای پیدا کردن یک شغل در موسیقی به لندن سفر کرد. در یک رستوران و آرایشگاه به عنوان خواننده شروع به کار کرد و از طرف یکی از دوستانش که به تازگی رستورانی به نام ‘Captain Americas’ در دوبلین تاسیس کرده بود پیشنهاد کار دریافت کرد و برای میهمانانی که مشغول صرف غذا بودند موسیقی می نواخت.

در سال ١٩٧۴ کریس با کمپانی M&A قراداد امضاء کرد و گروه سوپر ترمپ را در تور جدیدترین آلبومشان به نام ‘Crime of the Century’ همراهی کرد. در این زمان بود که نامش را به کریس دی برگ تغییر داد و در سال ١٩٧۵ آماده انتشار اولین آلبومش به نام ‘…Far Beyond These Castle Walls’ شد.

  اولین موفقیت بین المللی کریس در سال ١٩٧۵ با آهنگ ‘Turning Round’ که بعدها به اسم ‘Flying’ تغییر نام داد رقم خورد. این آهنگ برای ١٧ هفته در صدر جدول بهترین ها در برزیل قرار گرفت و بیش از نیم میلیون نسخه از آن به فروش رفت. آلبوم بعدی کریس دی برگ به نام ‘Spanish Train & Other Stories’ آهنگی به نام ‘A Spaceman Came Travelling’ داشت که در انگلستان جزو بهترین آهنگ های کریسمس شناخته شد. ولی موفقیت واقعی این آلبوم آهنگی به نام ‘Patricia The Stripper’ است که هنوز هم درخواست اجرای آن از طرف تماشاچیان در کنسرت های کنونی کریس وجود دارد.

   در سال ١٩٨۴ کریس هشتمین آلبومش را به نام ‘Man On The Line’ منتشر کرد. این آلبوم شامل یکی از معروفترین آهنگ های کریس به نام ‘High On Emotion’ است که در آن زمان در ده کشور اروپایی به عنوان بهترین آهنگ شناخته شد.

   در سال ١٩٨۶ آلبوم ‘Into The Light’ را که آهنگی به نام ‘The Lady In Red’ داشت منتشر کرد. این آهنگ در سراسر دنیا باعث شهرت کریس شد و در انگلستان و ٢۴ کشور دیگر به عنوان بهترین آهنگ شناخته شد ولی در آمریکا رتبه دوم را کسب کرد. آلبوم ‘Into The light’ در آفریقای جنوبی ،‌نروژ ،‌سویس و انگلستان جایزه پلاتینیوم دریافت کرد. در آمریکا، ‌زلاندنو، ‌دانمارک و بلژیک هم جایزه طلایی گرفت. این آلبوم شامل آهنگ ‘Say Goodbye To It All’ است که ادامه ترانه ‘Borderline’ از آلبوم ‘The Getaway’ سال ١٩٨٢ است.

   آلبوم بعدی کریس دی برگ به نام ‘Flying Colours’ در سال ١٩٨٨ منتشر شد. این آلبوم همچنین پر فروش ترین آلبوم کریس دی برگ تا به حال بوده است. در طول ۲۸ سال فعالیت، ‌کریس دی برگ بیش از ۲۰۰ جایزه طلایی و پلاتینیوم دریافت کرده است. حتی برخی از سیاستمداران و افراد مشهور از طرفداران موسیقی کریس دی برگ میباشند. کریس دی برگ در سراسر دنیا از اروپا (آلمان، انگلستان، ایرلند،…) و آسیا (ایران، ژاپن، لبنان،…) تا آمریکای شمالی (کانادا) و آمریکای جنوبی (آرژانتین، برزیل،…) محبو بیت دارد.

   کریس دی برگ تورها و کنسرتهای زیادی در سراسر دنیا از جمله در آلمان، انگلستان، ایرلند، ژاپن، لبنان، کانادا، آفریقای جنوبی، اروپای شرقی، اروپای مرکزی و خاور دور اجرا کرده است که بسیاری از آنها سریعا” به فروش رفته است.

   کریس دی برگ در ١۶ سپتامبر سال ٢٠٠٢ آلبوم جدید خود به نام ‘Timing Is Everything’ را منتشر کرد که شامل ١١ آهنگ جدید بود. کریس دی برگ در این آلبوم بیشتر به دنبال یک آلبوم تفریحی و شاد بوده است ولی هنوز چند آهنگ از جمله ‘There’s Room In This Heart Tonight’ آهنگهای عمیقی از نظر موسیقی و شعر میباشند. بزرگترین موفقیت این آلبوم آهنگ ‘Lebanese Night’ میباشد که در کشورهایی مثل لبنان و سایر کشورها آهنگ شماره یک آهنگهای عربی و انگلیسی شد.

در ادامه میتوانید آثار این هنرمند را با لینک مستقیم دانلود نمایید :

 

[۱۹۷۵] Far Beyond These Castle Walls

[۱۹۷۵] Spanish Train and Other Stories

[۱۹۷۷] At The End Of A Perfect Day

[۱۹۷۹] Crusader

[۱۹۸۰] Eastern Wind

[۱۹۸۱] Best Moves

[۱۹۸۲] The Getaway

[۱۹۸۴] Man on the Line

[۱۹۸۶] Into the Light

[۱۹۸۸] Flying Colours

[۱۹۸۹] Spark To A Flame The Very Best Of

[۱۹۹۰] High on Emotion – Live from Dublin

[۱۹۹۲] Power of Ten

[۱۹۹۴] Best Of Romantics

[۱۹۹۴] This Way Up

[۱۹۹۵] Beautiful Dreams

[۱۹۹۵] The Very Best 1977-1994

[۱۹۹۷] The Love Songs

[۱۹۹۹] Quiet Revolution

[۲۰۰۱] Notes From Planet Earth (The Collection)

[۲۰۰۱] Ultimate Collection

[۲۰۰۲] Timing Is Everything

[۲۰۰۴] The Hits Of Chris de Burgh

[۲۰۰۴] The Road to Freedom

[۲۰۰۵] Live In Dortmund

[۲۰۰۶] The Storyman

[۲۰۰۸] Now And Then

[۲۰۰۹] Footsteps

[۲۰۱۰] Moonfleet and Other Stories

[۲۰۱۱]_Footsteps2_Dlera

[۲۰۱۲] Home

[۲۰۱۳] Lady In Red, The Collection

[۲۰۱۴] The Hands of Man

A Better World [2016]